Optyk Bydgoszcz - polecany przez Stowarzyszenie


Salon Optyczny Artur Bajer Bydgoszcz – badanie wzroku oraz dobór okularów i soczewek kontaktowych

Czujesz, że Twój wzrok ostatnio się pogorszył? Chcesz umówić się na badanie kontrolne, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku? W obu sytuacjach miejscem, które spełni Twoje oczekiwania jest Salon Optyczny Artur Bajer Bydgoszcz.

Co oferujemy? W naszej ofercie jest przede wszystkim profesjonalne i kompleksowe badanie wzroku. Przeprowadza je doświadczony specjalista – okulista lub optometrysta. Wykonujemy komputerowe badanie wzroku połączone z badaniem optometrycznym. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym, niezbędnym do przebadania oraz ustalenia wady wzroku. W naszym salonie nie tylko przeprowadzimy badanie, ale pomożemy Ci również wybrać oprawki oraz doradzimy przy wyborze soczewek okularowych. Naszymi klientami są również Ci najmłodsi. Posiadamy szeroki wybór opraw dla dzieci, zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych. Oferujemy duży wybór modeli różnych marek, w wielu kształtach, kolorach i cenach. Wykonujemy także okulary pływackie z korekcją. Możesz u nas kupić również soczewki kontaktowe, zarówno te tradycyjne miękkie jak i twarde (sztywne), które są spersonalizowane i dokładnie dopasowywane do kształtu Twojej rogówki.

Image

Optyk Bydgoszcz: co wybrać – soczewki czy okulary korekcyjne?

Po badaniu wzroku specjalista wystawi receptę na szkła i na jej podstawie zostaną wykonane Twoje okulary. Niektórzy jednak wolą nosić na co dzień soczewki kontaktowe. Kiedy warto się na nie zdecydować? Soczewki mają taką samą funkcję jak okulary. Poprawiają ostrość widzenia i można je nosić, mając zarówno krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność, polecane są prezbiopom w korekcji dali i bliży. Szczególnie cenią je uprawiający sport oraz ci, którzy z różnych powodów nie przepadają za okularami. Są bardzo dobrym wyborem na lato, gdy chcesz nosić różne okulary przeciwsłoneczne i nie zmieniać w nich szkieł na korekcyjne. Dodatkowo, twarde soczewki kontaktowe mają świetną przepuszczalność tlenu, są bardzo trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu nosi się je rok albo dłużej, idealnie sprawdzą się przy suchym oku. Jeśli więc zdecydujesz się na codzienne noszenie soczewek kontaktowych to najzdrowszym dla oka wyborem będą twarde soczewki kontaktowe, natomiast przy sporadycznym użytkowaniu wystarczą te tradycyjne – miękkie. Noszenie soczewek wymaga utrzymywania higieny podczas ich wkładania do oczu i wyjmowania. Choć same soczewki mają wiele zalet, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie używania soczewek kontaktowych i okularów. Po całym dniu noszenia szkieł kontaktowych oczy mogą być nimi zmęczone. Warto wtedy sięgnąć po klasyczne okulary, które odpowiednio dobrane będą niesamowitą ozdobą. Choć na rynku można kupić wiele rodzajów soczewek kontaktowych, są osoby, które nie mogą ich nosić.

Przeciwwskazania to przewlekłe choroby oczu oraz alergie. W takiej sytuacji, by nie powodować dodatkowych problemów z widzeniem, zaleca się tradycyjne okulary. W naszym salonie optycznym z przyjemnością pomożemy Ci wybrać model idealny! Jeśli należysz do osób, które chcą spróbować noszenia soczewek kontaktowych – w tym także Ci pomożemy i wybierzemy najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji rodzaj.


Zakłady Optyczne
Artur i Magda Bajer

ul. Rzeźniackiego 2a
85-791 Bydgoszcz
tel. 52 344 33 66
www.optykbajer.pl
mail: onwidzi@onet.pl

ul. Zarembiny 11g
85-792 Bydgoszcz
tel. 52 343 17 51
mail: optyk.zarembiny11@gmail.com