Optyk Bydgoszcz Artur i Magda Bajer


Pracownia optyczna – badanie wzroku i dobór okularów

Czujesz, że Twój wzrok ostatnio się pogorszył? Chcesz umówić się na badanie kontrolne, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku? W obu sytuacjach miejscem, które spełni Twoje oczekiwania jest pracownia optyczna Bydgoszcz. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkających w pobliskich miejscowościach takich jak: Solec Kujawski, Emilianowo, Osielsko, Zielonka czy Ostromecko. 

Co oferujemy? W naszej ofercie jest przede wszystkim profesjonalne i kompleksowe badanie optyczne. Przeprowadza je doświadczony specjalista – okulista lub optometrysta. Wykonujemy komputerowe badanie wzroku połączone z badaniem optometrycznym gratis. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie komputerowym do obróbki i badania wzroku. W naszym salonie nie tylko przeprowadzimy badanie, ale i pomożemy Ci wybrać oprawki okularów. Oferujemy duży wybór modeli różnych marek, w wielu kształtach, kolorach i cenach. Wykonujemy także okulary pływackie z korekcją i możesz u nas kupić soczewki kontaktowe.

Image

Zakład Optyczny Bydgoszcz: co wybrać – soczewki czy okulary korekcyjne?

Po badaniu wzroku specjalista wystawi receptę na szkła i na jej podstawie zostaną wykonane Twoje okulary. Niektórzy jednak wolą nosić na co dzień soczewki kontaktowe. Kiedy warto się na nie zdecydować? Soczewki mają taką samą funkcję jak okulary. Poprawiają ostrość widzenia i można je nosić, mając zarówno krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność. Szczególnie cenią je uprawiający sport oraz ci, którzy z różnych powodów nie przepadają za okularami. Są bardzo dobrym wyborem na lato, gdy chcesz nosić różne okulary przeciwsłoneczne i nie zmieniać w nich szkieł na korekcyjne. Noszenie soczewek wymaga utrzymywania higieny podczas ich wkładania do oczu i wyjmowania. 

Choć same soczewki mają wiele zalet, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie używania soczewek kontaktowych i okularów. Po całym dniu noszenia szkieł kontaktowych oczy mogą być nimi zmęczone. Warto wtedy sięgnąć po klasyczne okulary. Choć na rynku można kupić wiele rodzajów soczewek kontaktowych, są osoby, które nie mogą ich nosić. Przeciwwskazania to przewlekłe choroby oczu oraz alergie. W takiej sytuacji, by nie powodować dodatkowych problemów z widzeniem, zaleca się tradycyjne okulary. W naszym salonie optycznym z przyjemnością pomożemy Ci wybrać model idealny! Jeśli należysz do osób, które chcą spróbować noszenia soczewek kontaktowych – w tym także Ci pomożemy i wybierzemy najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji rodzaj.


Zakłady Optyczne
Artur i Magda Bajer

ul. Rzeźniackiego 2a
85-791 Bydgoszcz
tel. 52 344 33 66
www.optykbajer.pl
onwidzi@onet.pl

ul. Brzęczkowskiego 2
85-796 Bydgoszcz
tel. 52 343 17 51