Optyk Lublin "Cieszy Oczy" Wieczorek - pomoc w problemach ze wzrokiem


Usługi oferowane przez nasz salon optyczny to specjalistyczne badanie wzroku oraz dobór odpowiednich oprawek. Mamy bardzo duży wybór okularów damskich i męskich, dzięki czemu z pewnością wybierzesz oprawy dla siebie. Jeśli chcesz nosić soczewki kontaktowe – dobierzemy odpowiedni rodzaj i w razie potrzeby pokażemy, jak je nakładać i zdejmować.

Zanim jednak zaczniesz oglądać oprawki, zaprosimy Cię na badanie wzroku. Na jego podstawie wystawimy receptę, która pozwoli nam wykonać Twoje szkła. Salon optyczny Lublin to miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze możesz zadbać o swój wzrok. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy również mieszkańców okolicznych miejscowości takich jak: Tomaszowice, Świdnik, Kalinówka, Elizówka, Rudnik i innych.

Image

Pracownia optyczna Lublin – jak przebiega badanie wzroku?

Badanie wzroku jest pierwszym krokiem podczas dobierania odpowiednich okularów. Pamiętaj, że kupowanie ich w supermarketach czy na bazarach może mieć negatywny wpływ na wzrok! Tylko dokładne badanie jest gwarancją idealnego wykonania szkieł i zapewnienia bezpieczeństwa Twoim oczom. Jak wygląda badanie oczu w naszym gabinecie?

  1. * Wizyta zaczyna się od wywiadu. Lekarz okulista albo optometrysta zapyta o problemy ze wzrokiem, o tryb pracy (czy np. pracujesz przed monitorem) i o ewentualne choroby oczu.

  2. * Kolejny etap to szczegółowy pomiar wady wzroku, który wykonuje się z pomocą komputera, a konkretnie rzutowania wiązki promieni świetlnych na dno oka. 

  3. * Następnie sprawdza się wady refrakcji. Pacjent patrzy w dal przez specjalne oprawki okularowe, w których osoba przeprowadzająca badanie zmienia soczewki o różnej mocy do chwili, gdy osoba badana uzyska najostrzejszy widok.

  4. * Na końcu sprawdza się również ewentualną obecność takich wad wzroku jak zez oraz bada ciśnienie wewnątrzgałkowe z pomocą podmuchu sprężonego powietrza.

Tak dokładne badanie pozwala na dobranie odpowiednich szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych. Dzięki temu masz pewność, że Twoja wada będzie odpowiednio skorygowana, a Ty odzyskasz ostrość widzenia.

Jak przygotować się do badania wzroku?

Do badania wzroku w naszym salonie nie musisz się specjalnie przygotowywać. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – przed badaniem zostaniesz poproszony o ich zdjęcie, zatem weź ze sobą pudełeczko. Jeśli miałeś wykonywane operacje oczu, weź ze sobą wyniki badań. Poza tym – wystarczy do nas przyjść i oddać się w ręce specjalistów. Przeprowadzimy badanie, dobierzemy Ci szkła i oprawki – wszystko szybko, wygodnie i w jednym miejscu!


CIESZY OCZY Pracownia Optyczna Wieczorek
ul. F. Chopina 15
20-026 Lublin
tel. 81 448 07 63
info@optyk.pl
www.optyk.pl

ul. M. Curie-Skłodowskiej 28
20-029 Lublin
tel. 81 534 94 51

al. G. Narutowicza 13
20-004 Lublin
tel. 81 747 15 12