Optyk Gliwice Mateusz Kandora


Najlepsze usługi optyczne w Twojej okolicy

Wiele osób, które mają niewielką wadę wzroku nie zgłasza się do okulisty, myśląc, że problemy z widzeniem nie będą rosnąć. Niestety – wady wzroku mają to do siebie, że niekorygowane bardzo często się pogłębiają. Nawet nieduża krótkowzroczność może być niebezpieczna – na przykład, gdy jest się kierowcą. Z obu tych powodów warto wybrać się na badanie do optyka nawet wtedy, gdy wzrok pogorszył się nieznacznie. Salon optyczny Gliwice to miejsce, w którym doświadczeni specjaliści wykonają odpowiednie pomiary oraz dobiorą szkła i okulary. Do naszej pracowni zapraszamy mieszkańców Gliwic oraz pobliskich miejscowości takich jak: Ruda Śląska, Przyszowice, Nieborowice, Sośnicowice czy Leboszowice. W naszym salonie, w przyjemnej atmosferze zostanie wykonane dokładne badanie wzroku, a później podpowiemy Ci podczas wyboru oprawek okularowych. Umów się na wizytę już dziś!

Image

Pracownia optyczna Gliwice – przebieg badania wzroku

Badanie optometryczne jest bardzo dokładne i potrafi wykazać, jaką masz wadę wzroku oraz ewentualne choroby oczu. Jest również bardzo krótkie – w zaledwie ok. 30 minut zostanie Ci postawiona diagnoza. Jak przebiega takie badanie?

  1. * Wywiad. Wizyta zaczyna się od rozmowy z okulistą lub optometrystą, który zapyta Cię o wielkość wady, styl życia i o przebyte choroby oczu oraz o schorzenia występujące w Twojej rodzinie. 

  2. * Szczegółowy pomiar wady wzroku. Specjalista wykonuje to badanie z pomocą komputera, a konkretnie rzutowania wiązki promieni świetlnych na dno oka. 

  3. * Sprawdzenie wady refrakcji. Zostaną Ci nałożone specjalne oprawki okularowe do patrzenia w dal, w których przeprowadzający badanie zmienia soczewki o różnej mocy do chwili, gdy badany uzyska najostrzejszy widok. Możesz zostać także poproszony o odczytywanie ciągów liter i cyfr z oddalonych od Ciebie tabliczek.

  4. * Sprawdzenie ewentualnego występowania takich wad wzroku jak zez oraz badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego z pomocą podmuchu sprężonego powietrza.

Badanie wzroku jest nieinwazyjne, co oznacza, że po wyjściu z naszego salonu możesz wrócić do swoich obowiązków od razu. Trwa krótko i jest przeprowadzane nowoczesnymi i bardzo dokładnymi maszynami. Osoby, które je przeprowadzają mają wszystkie potrzebne kwalifikacje.

Jeśli odczuwasz zmęczenie oczu wieczorem, gorzej widzisz o zmierzchu albo coraz trudniej Ci rozpoznawać sylwetki osób z pewnej odległości – nie zwlekaj i umów się na badanie wzroku. Szybko i sprawnie przeprowadzimy badanie oraz pomożemy Ci dobrać okulary korekcyjne. Przyjdź do nas i popraw swój komfort widzenia!


DOM OPTYKA MATEUSZ KANDORA
ul. Tadeusza Kościuszki 21
44-100 Gliwice
kom. 690 012 009
gliwice@domoptyka.pl