Optyk Piła - Bartosz Stawiński


Gabinet okulistyczny Piła – usługi optyczne

Zakład optyczny Piła powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą zadbać o swój wzrok i dla których ważna jest fachowa obsługa, duży wybór oprawek oraz szybki czas realizacji zlecenia. W naszej pracowni dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić klientom kompleksowy pakiet usług, począwszy od przeprowadzenia badania aż do finalnej realizacji okularów.

Oferujemy wysokiej jakości usługi optyczne dla dorosłych oraz dzieci, do których zaliczamy:

  • * badanie wzroku wykonane przez wykwalifikowanego lekarza okulistę albo optometrystę,

  • * pomoc w doborze odpowiednich szkieł i opraw okularowych lub soczewek kontaktowych.

Badania, które przeprowadzamy w salonie, odbywają się z użyciem najnowocześniejszego sprzętu, dzięki czemu pozyskujemy precyzyjne pomiary. Dzięki trafnej diagnozie jesteśmy w stanie zaproponować ci najlepiej dobrane szkła, które nie wywołają nieprzyjemnych dolegliwości i pozwolą wzrokowi szybko przyzwyczaić się do zmian. 

Image

Firma Optyczna w Pile – jak przebiega badanie w naszej pracowni?

Badanie wzroku składa się w kilku etapów. Pierwszym z nich jest rozmowa z lekarzem lub optometrystą na temat twojego trybu życia (np. czy pracujesz przy komputerze), przebytych chorób oczu, schorzeń narządu wzroku w rodzinie i ewentualnie wady wzroku, jaką masz obecnie. Kolejnym etapem jest szczegółowy pomiar wady wzroku, który wykonuje się z pomocą komputera, a konkretnie rzutowania wiązki promieni świetlnych na dno oka. W tym czasie obserwuje się kierunek ruchu czerwonego odblasku z dna oka. Następnie bada się wady refrakcji. Pacjent patrzy w dal przez specjalne oprawki okularowe, w których optometrysta zmienia soczewki o różnej mocy do chwili, gdy osoba badana uzyska najostrzejszy widok. Czasem do badania wykorzystuje się także tabliczki, z których badany odczytuje literki i cyferki różnej wielkości. W trakcie badania sprawdza się również obecność takich wad wzroku jak zez oraz bada się ciśnienie wewnątrzgałkowe. Czasem rozszerza się diagnozę o badanie w lampie szczelinowej, które pozwala wykryć różnego rodzaju patologie prowadzące do poważnych chorób narządu wzroku.

Całe badanie jest krótkie (trwa maksymalnie 30 minut) i nieinwazyjne. Po wizycie możesz spokojnie wrócić do pracy albo innych obowiązków. Po otrzymaniu recepty na szkła dobrane do twojej wady czeka cię najprzyjemniejsza część, czyli wybór oprawek. Nasz zespół chętnie będzie ci w tym towarzyszył! Oczekiwanie na gotowe okulary zwykle trwa kilka dni. Nasz salon znajduje się w Pile, ale zapraszamy do niego także wszystkie osoby z pobliskich miejscowości, takich jak: Dolaszewo, Szydłowo, Zawada czy Dąbrowa.


Optyk Bartosz Stawiński
Plac Zwycięstwa 17
64-920 Piła
Tel. 67 344 10 20
www.optyk-stawinski.pl