Optyk Radom - kompleksowe badanie wzroku


Prawidłowy dobór okularów wymaga wiedzy o wielkości wady wzroku. Najprostszy sposób, aby przekonać się, ile wynosi to przeprowadzenie badania wzroku. Taką usługę ma w portfolio nasza pracownia optyczna. Dodatkowo pomagamy w doborze oprawek i szkieł kontaktowych. W naszej ofercie znajduje się mnóstwo opraw: zarówno klasycznych, jak i bardziej ekstrawaganckich. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie! Dzięki dogodnej lokalizacji naszej pracowni z naszej oferty mogą skorzystać również mieszkańcy pobliskich miejscowości, takich jak Ciborów, Zakrzew, Wielogóra i Skaryszew.

Badanie wzroku w naszym gabinecie nie wymaga specjalnego i długiego przygotowania, lecz optycy mają kilka zaleceń, z którymi warto zapoznać się przed wizytą. Pierwszym z nich jest brak makijażu, a przynajmniej jego znikoma ilość w okolicy oczu. Jeśli drobinki tuszu lub cienia przedostałyby się do oczu, mogłyby znacznie wpłynąć na widzenie, a w efekcie na faktyczną ocenę stanu zdrowia.

Ważną częścią badania wzroku jest poprzedzający je wywiad. To podczas niego optometrysta gromadzi dane, dzięki którym będzie mógł właściwie dobrać szkła. Dlatego wybierając się na badanie, warto przygotować informacje dotyczące tego, czy ktoś w bliższej rodzinie cierpiał na choroby związane z oczami, w jakich momentach wzrok się pogarsza (np. podczas prowadzenia samochodu), czy występują bóle głowy podczas długotrwałego czytania, stosowane są jakieś krople do oczu, leki lub suplementy. Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny je zdjąć przed badaniem.


Profesjonalny Optyk w Radomiu Zygmunt Grabowski

Pracownia optyczna Radom – jakie są konsekwencje źle dobranych okularów?

Po zakupie nowych okularów może wystąpić lekki dyskomfort, odczuwalny podczas ich użytkowania. Przyzwyczajenie się do szkieł lub soczewek kontaktowych może potrwać nawet kilka godzin. Jeśli jednak dyskomfort związany z noszeniem nie mija w ciągu kilku tygodni, warto wybrać się do specjalisty w celu ustalenia, czy na pewno produkt został dobrze dobrany.

W tym celu odpowiednim wyborem będzie optyk Radom - Zygmunt Grabowski. Nasz specjalista przeprowadzi profesjonalne badanie wzroku i ustali, czy dane okulary zostały dobrane prawidłowo, czy też należy je zmienić.W przypadku źle dobranych szkieł pracownik pomoże wybrać nowe – dobrze dopasowane.

Konsekwencjami źle dobranych okularów są między innymi zwiększone ryzyko ślepoty, nawracające migreny, zapalenie spojówek i pogorszenie się wady wzroku. Każdy z tych elementów jest nieprzyjemny w skutkach, dlatego warto upewnić się, że dane okulary zostały prawidłowo dobrane. Oznakami źle dobranych szkieł są między innymi nawracające bóle głowy, łzawienie oczu i nieostry obraz. To bardzo uciążliwe dolegliwości dlatego, jeśli podejrzewasz, że twoje okulary zostały źle dobrane – przyjdź do nas, a wykonamy nową, idealną dla ciebie parę!


OPTYK-OPTOMETRIA-GRABOWSCY
Zygmunt Grabowski

ul. Chrobrego 42a lok. 9
26-609 Radom
kom: 794 042 500
kom. 794 042 889
www.optyk-grabowscy.pl
kontakt@optyk-grabowscy.pl