Okulary dla dzieci

Rzadko się zdarza, aby dziecko samo zakomunikowało, że ma problemy z widzeniem. Powodem może być fakt, że dziecko nie mając porówna, traktuje swój sposób widzenia jako normalny. Dlatego to na rodzicu ciąży obowiązek obserwowania swojego dziecka i zwrócenia uwagi na zachowania, które mogą świadczyć o potrzebie korekcji wzroku. Zachowaniami takimi może być:

- częste siedzenie zbyt blisko telewizora/monitora, trzymanie przedmiotów w niewielkiej odległości od oczu, unikanie puzzli, książek, kolorowania lub prac wykonywanych z bliska;
- skarżenie się dziecka na częsty ból głowy;
- zez lub oczy, które wydają się poruszać niezależnie od siebie;
- krótki czas koncentracji podczas zadań wzrokowych;
- pochylanie głowy, zasłanianie lub zamykanie jednego oka;
- częste mruganie i przecieranie oczu;
- trudności z zapamiętaniem przeczytanego tekstu;
- trudności z zapamiętaniem, określeniem lub odtwarzaniem kształtów;
- słaba koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Jeśli nasze dziecko potrzebuje korekcji wzroku, niezwłocznie powinniśmy zadbać o właściwe okulary. Rozpoznanie i odpowiednia korekcja wad wzroku mają ogromny wpływ na naukę i rozwój dzieci.

Do wykonania okularów dla dzieci szczególnie polecane są soczewki poliwęglanowe, które zapewniają najwyższy stopień ochrony oczu naszego dziecka. Są one bardzo lekkie i odporne na uderzenia. Poliwęglan używany do produkcji soczewek został opracowany przez przemysł lotniczy i jest wykorzystywany w oknach samolotów, szybach kuloodpornych oraz w osłonach kasków noszonych przez astronautów. Nawet dziecko o bardzo dużym temperamencie nie poradzi sobie ze zniszczeniem takich soczewek.

 

Więcej Porad

na ten temat