Awesome Image

TRENDY W OPRAWACH OKULAROWYCH W NADCHODZĄCYM SEZONIE


Image

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z okularami mają w tym sezonie nie lada wyzwanie. Dlaczego? Ponieważ w chwili obecnej nie ma wyraźnie zaznaczonego trendu w kształcie opraw. Modne są te w stylistyce retro, lata 60-te, 70-te, ale też okrągłe, kwadratowe oraz kocie. Jednak to nie kształt odgrywa tu najważniejszą rolę, na pierwszym miejscu powinien być ich rozmiar. Tak jak w ubraniach, tak i w okularach panuje trend na rozmiar oversize, czyli XXL. Do tej pory dobieraliśmy oprawy do kształtu twarzy, cery, koloru włosów, budowy ciała itd. ale również do wielkości twarzy. Teraz nie popełnimy faux pas, jeżeli okulary będą wystawały poza skronie, czy zakryją brwi.


Nadal największą popularnością cieszą się masywne, plastikowe oprawy, zarówno w wersji korekcyjnej jak i przeciwsłonecznej. Ciekawymi rozwiązaniami mogą być połączenia tworzywa z metalem, bogate zdobienia w postaci kryształków, błyskotek ale również projektanci eksperymentują z materiałami naturalnymi takimi jak skóra , a nawet róg bawoła. Niedocenianym dotąd materiałem było drewno, które będzie cieszyło się popularnością w przeciągu najbliższych miesięcy czy nawet lat. Następnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to kolor. Ponadczasowym jest nadal czerń i szylkret, jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na kolory typowo letnie takie jak biel, czy kolory pastelowe tj. mięta, róż czy beż, może wybierać w ogromnej ilości opraw dwukolorowych, transparentnych czy o ciekawym połączeniu stonowanego szylkretu na zewnątrz oprawy i kontrastowych kropeczek wewnątrz.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, oprócz filtrów, polaryzacji koloru oprawy, zwracamy uwagę na kolor soczewek. Soczewki barwione gradalnie nie odeszły do lamusa, powracają w nowej jaśniejszej wersji. Lustrzanki nadal cieszyć się będą dużą popularnością, szczególnie w kolorach żółtym, pomarańczowym, morskim, czerwonym jak i popielatym. Jednak wchodząc do salonu optycznego miejmy na uwadze nasz komfort i dobre samopoczucie w noszonych okularach. Pamiętajmy, że moda szybko przeminie i jeśli wybieramy pewien model, musi być on uniwersalny przez kilka następnych lat, bo zwykle po takim czasie decydujemy się na zakup nowych.

Bawmy się modą i wybierajmy odważne modele, eksperymentujmy z kolorami, ozdobami, jeżeli jednak nie możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję czy obowiązuje nas w pracy dress code, wybierajmy stonowane kolory czerni, szylkretu, granatu czy szarości. Pamiętajmy jednak o tym, aby okulary pasowały do naszej osobowości, a przede wszystkim, były naszą ozdobą jak garderoba czy biżuteria.