Okulary progresywne / okulary po 40 roku życia

Okulary progresywne, potocznie nazywane okularami „dwa w jednym”, służą do korekcji prezbiopii. Prezbiopia to naturalny proces zmian zachodzących wraz z wiekiem w naszych oczach, który dotyczy każdego i pojawia się około 40. roku życia. Osłabia się wówczas zdolność widzenia na różne odległości, tzw. akomodacja. W efekcie zaczynamy mieć problemy z odczytaniem tekstu, początkowo tylko tego pisanego małą czcionką, niestety z czasem problem się nasila.

Jeśli nie potrzebujemy okularów do patrzenia w dal, wystarczy zaopatrzyć się w okulary do czytania.

Co zatem zrobić w sytuacji gdy nosimy okulary do dali, innych potrzebujemy do patrzenia np. na monitor komputera, ale ani w jednych ani w drugich nie przeczytamy gazety? Oczywiście możemy używać kilku par okularów i z zależności od sytuacji zakładać te, które są potrzebne w danej chwili. Czy takie rozwiązanie jest wygodne? Na pewno nie.  

Z pomocą przychodzą okulary progresywne, wynalezione przez firmę Essilor w 1953 r. -  prekursora w dziedzinie soczewek progresywnych. Producent ten wciąż prowadzi badania i proponuje innowacyjne rozwiązania, wpływające na komfort użytkowania okularów progresywnych. 

Dzięki okularom progresywnym możemy dobrze widzieć na każdą odległość. Idealnie sprawdzą się podczas czytania, jazdy samochodem czy pracy przed komputerem.  Skutecznie zastępują one kilka par tradycyjnych okularów, które trzeba często zmieniać w zależności od rodzaju wykonywanej czynności.

Okulary progresywne zapewniają komfortowe widzenie na każdą odległość.

 

Więcej Porad

na ten temat